W dniach 11-12 czerwca 2026 r. w Mikorzynie odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Krajowego ZZIT.
Na spotkaniu omówiono następujące zagadnienia:
– omówiono i przyjęto protokół z poprzedniego posiedzenia,
– przewodniczący Okręgu Wielkopolsko-lubuskiego Ireneusz Pierzchot zaprezentował plan pobytu w Mikorzynie – w tym spotkania z Zarządem Okręgu Wielkopolsko-lubuskiego ZZIT oraz szkolenia makroregionalnego,
– przedstawiono aktualny stan konta związkowego, wpływy składek za I kwartał 2026 roku oraz omówiono bieżące i planowane wydatki,
– przekazano informacje dotyczące problemów z reprezentowaniem przedstawicieli Krajowej Sekcji Przemysłu Obronnego i Lotniczego w obradach Zespołu Trójstronnego ds. Technicznej Modernizacji Sił Zbrojnych,
– omówiono wnioski o Diamenty OPZZ za 2026 rok, które wpłynęły do biura ZK ZZIT,
– omówiono i podjęto decyzję o zgłoszeniu dwóch osób zaproponowanych przez Okręg Lubelski do pracy w zespołach problemowych OPZZ: Zespołu Problemowego do spraw Polityki Gospodarczej i Finansów Publicznych, Zespołu Problemowego do spraw Równości oraz zespołu Problemowego do spraw Polityki Gospodarczej i Finansów Publicznych,
– przedstawiono przebieg posiedzenia branży Przemysł, który odbył się w dniach 28-29 maja w Skarżysku Kamiennej. W spotkaniu wzięli udział Piotr Sadowski i Kamil Pliszka,
– ustalono na początek września termin następnego posiedzenia Prezydium Zarządu Krajowego.



