Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach

XXII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO, który rozpoczął się 1 http://aapharma.com/ września na terenie Targów Kielce, potrwa do 4 września. Obecnie to największa i najważniejsza impreza tego rodzaju w centralnej Europie. Wydarzenie jest niecodzienną i jedyną w Polsce okazją, aby zobaczyć wszystko to, co współcześni żołnierze mają lub mogą mieć najlepszego na uzbrojeniu i wyposażeniu.
Przez ponad 20 lat, od pierwszej edycji w 1993 roku, MSPO zdobywał pozycję najważniejszej imprezy http://aapharma.com/ tego sektora w centralnej części naszego kontynentu i trzeciej co do wielkości militarnej imprezy wystawienniczej w Europie, po wystawach w Paryżu i Londynie. To impreza o globalnym zasięgu, odwiedzana każdego roku przez kilkanaście tysięcy gości z http://aapharma.com/ ponad 50 krajów całego świata.
Podczas targów będzie można zobaczyć bogatą ofertę śmigłowców. To jeden w ważniejszych planów zakupowych dla polskiej armii. Będą maszyny walczące o polski kontrakt na śmigłowce wielozadaniowe, w którym rywalizuje ze sobą trzech światowych potentatów: amerykańskie konsorcjum Sikorsky z produkowanym w PZL Mielec śmigłowcem S-70i Black Hawk; firma Eurocopter zaprezentuje maszynę EC 725 Caracal oraz śmigłowiec AW149 jest ofertą PZL-Świdnik, należących do spółki z grupy AgustaWestland.

Na tegorocznych targach debiutuje Polska Grupa Zbrojeniowa, która docelowo ma skupiać wszystkie krajowe zakłady w tej branży. Tradycyjnie swoje wyroby prezentuje Huta Stalowa Wola, lider wyżej wspomnianej Grupy. HSW S.A. wystawia m.in. armatohaubicę 155 mm na podwoziu kołowym o kryptonimie „Kryl” oraz moździerz 122 mm. Stoisko HSW S.A. w hali G odwiedził między innymi Minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak.

W aapharma.com tym roku odbędzie się też trzecia edycja Kieleckiej Konferencji Bezpieczeństwa. Ma ona charakter dyskusji panelowych na tematy dotyczące polityki bezpieczeństwa w regionie, w kontekście przemysłowym i wojskowym. Zakres tematyczny obejmuje m.in. zagadnienia związane z sytuacją na Ukrainie, konsolidację polskiego przemysłu obronnego, przyszłość wschodniej flanki NATO, doświadczenia wojskowo-techniczne po Afganistanie i promocję polskich technologii za granicą.
Honorowym Patronatem XXII MSPO jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

Więcej informacji: http://www.targikielce.pl/pl/mspo.htm

MSPO_2014
MSPO 2014_02
MSPO 2014_03
MSPO 2014_04
MSPO 2014_06
MSPO 2014_08
MSPO 2014_10
MSPO 2014_11
MSPO 2014_12
MSPO 2014_13
MSPO 2014_14
MSPO 2014_15