Nowy Przewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. X Kongres wyborczy OPZZ.

W dniach 15.12.2022 – 16.12.2022 w Ożarowie Mazowieckim odbył się X Kongres OPZZ na którym wybrano nowe władze oraz przyjęto Program Porozumienia na lata 2022-2027 i zmiany w Statucie OPZZ.
Miło nam poinformować, że decyzją delegatów Przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych na lata 2022-2027 został wybrany kol. Piotr Ostrowski.

Piotr Ostrowski jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Do związków zawodowych przystąpił w 2001 roku. Współtworzył organizację związkową OPZZ „Konfederacja Pracy” w jednym z warszawskich marketów budowlanych, gdzie był pracownikiem ds. sprzedaży. Zwolniony z pracy za działalność związkową po zaledwie 10 dniach od utworzenia związku zawodowego. Od 2005 roku pracował jako radca, a następnie dyrektor Wydziału Międzynarodowego OPZZ. Od 2010 roku przez dwie kadencje pełnił funkcje członka Prezydium OPZZ i Rady OPZZ.

Reprezentował Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych na kilkudziesięciu konferencjach, seminariach, debatach oraz posiedzeniach w kraju i za granicę. Ponadto jest koordynatorem wielu europejskich projektów z udziałem OPZZ. Do 2019 roku łączył pracę na rzecz OPZZ z pracą naukową w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2018 roku jest wiceprzewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, a w listopadzie 2022 roku został wybrany na członka tytularnego Rady Generalnej Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych (ITUC).

Poniżej kilka zdjęć z X Kongresu OPZZ.

Przewodniczący OPZZ – Piotr Ostrowski
Piotr Sadowski, Piotr Ostrowski i Zygmunt Mierzejewski
Piotr Ostrowski i Arkadiusz Illek