COP-2 – spotkanie organizacyjne w Rzeszowie

W dniu 15 lutego 2025 roku odbyło się spotkanie w sprawie realizacji strategicznego Projektu budowy Centralnego Okręgu Przemysłowego 2 (COP-2) na obszarze województw lubelskiego i podkarpackiego. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury Tysiąclecia Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Rzeszowie.W spotkaniu uczestniczyło ponad 30 osób a byli to przedstawiciele firm przemysłowych i środowisk naukowych oraz organizacji społecznych. … Dowiedz się więcej

Krzysztof Drozdowski – wyróżniony związkową nagrodą w konkursie „Diamenty OPZZ” w kategorii „najlepszy pracodawca”.

Miło nam poinformować, że laureatem „Diamentów OPZZ” w kategorii „najlepszy pracodawca” został Krzysztof Drozdowski – prezes Zakładu Obróbki Plastycznej SP. z o.o. w Świdniku. Wnioskodawcą wyróżnienia przyznawanego decyzją Kapituły Konkursu był Zarząd Krajowy Związku Zawodowego Inżynierów i Techników realizujący wniosek MOZ ZZIT w „PZL-Świdnik S.A.”. W dniu 12 lutego w Świdniku – Piotr Ostrowski przewodniczący Ogólnopolskiego … Dowiedz się więcej

Załoga PZL Świdnik walczy o wyższe płace.

W miniony piątek 07.02.2025 około jedna trzecia załogi PZL-Świdnik S.A., czyli około tysiąc osób, postanowiło wziąć urlopy na żądanie w ramach sprzeciwu skierowanego w stronę Zarządu spółki należącej do Grupy Leonardo Helicopters.Pracownicy nie zgadzają się na wysokość podwyżek jednostronnie zaproponowaną przez Zarząd PZL-Świdnik S.A., która jest o wiele niższa od ich oczekiwań i ustalona bez … Dowiedz się więcej

Rząd likwiduje problem emerytur czerwcowych.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przesłało Ogólnopolskiemu Porozumienie Związków Zawodowych do zaopiniowania projekt uregulowania tzw. czerwcowych emerytur i rent rodzinnych. Projekt ostatecznie usuwa problem zaniżonych świadczeń przyznanych w latach 2009-2019. OPZZ pozytywnie odnosi się do proponowanych zmian. Przedłożony projekt ustawy ostatecznie rozwiązuje problem mniej korzystnego niż w innych miesiącach obliczania wysokości emerytur i rent … Dowiedz się więcej

Uroczysty Jubileusz 30-lecia Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”

W dniu 9 grudnia 1924r w Warszawie odbyła się uroczysta konferencja zorganizowana z okazji jubileuszu 30-lecia Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog„.Na uroczystym spotkaniu przedstawiciele Rządu RP, Sejmu RP, instytucji państwowych oraz zaproszeni goście przypomnieli historię i cel powstania ww Instytucji.Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” zostało powołane przez Ministra Pracy i Polityki Socjalnej 30 grudnia 1994 roku. Od … Dowiedz się więcej

Posiedzenie Prezydium ZK ZZIT, Zarządu Krajowego ZZIT oraz Krajowej Komisji Rewizyjnej ZZIT. Warszawa

W dniach 29-30 listopada 2024 w hotelu „Arkadia” w Warszawie odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu Krajowego ZZIT, Zarządu Krajowego ZZIT, Krajowej Komisji Rewizyjnej ZZIT. Na ostatnim już w tym roku spotkaniu podsumowano działalność Związku w mijającym Jubileuszowym Roku. Podczas obrad poruszono następujące zagadnienia:– przedstawiono i przyjęto preliminarz budżetowy związku na 2025 rok,– przedstawiono plan pracy … Dowiedz się więcej

Apel OPZZ i FPP w sprawie problemów polskiego hutnictwa

15 października 2024 OPZZ wspólnie z Federacją Przedsiębiorców Polskich wystosowało apel do czterech ministerstw – Rozwoju i Technologii, Przemysłu, Klimatu i Środowiska oraz Aktywów Państwowych – w sprawie problemów polskiego hutnictwa oraz potrzeby powołania strategii polityki przemysłowej. Powstanie pisma było poprzedzone spotkaniem, w naszej siedzibie, przedstawicieli OPZZ, w tym FZZ Metalowców i Hutników oraz FPP … Dowiedz się więcej

Nowe władze Okręgu Łódzkiego.

03.10.2024r w Łodzi odbyła się Konferencja Sprawozdawczo Wyborcza Delegatów Okręgu Łódzkiego ZZIT. Na Konferencji delegaci wybrali władze organizacji na najbliższą 5 – letnią kadencję 2024 – 2029. Jest nam bardzo miło poinformować, że Przewodniczącym Zarządu Okręgu Łódzkiego ZZIT został ponownie wybrany przez delegatów – Zdzisław Mielczarek. Do Zarządu Okręgu jako Wiceprzewodniczący wybrani zostali: Wiceprzewodniczący Zarządu … Dowiedz się więcej

Konferencja makroregionalna Okręgu Świętokrzyskiego. Kurozwęki – 27.09.2024r

W dniach 27-29 września 2024r. w Kurozwękach odbyło się się spotkanie makroregionalne połączone ze szkoleniem z zakresu prawa pracy dla członków Związku Zawodowego Inżynierów I Techników. Konferencję w której udział wzięło około 60 osób z 6 Okręgów z Polski zorganizował Zarząd Okręgu Świętokrzyskiego ZZIT. Wśród zaproszonych Gości byli między innymi Przewodniczący Zarządu Krajowego ZZIT – … Dowiedz się więcej