30-lat ZZIT – Jubileuszowy Zjazd Delegatów Związku Zawodowego Inżynierów i Techników

W dniach 14-16 czerwca 2019 r. w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się Jubileuszowy Zjazd Delegatów Związku Zawodowego Inżynierów i Techników z okazji 30-lecia powstania Związku.

Zjazd był okazją do spotkania z koleżankami i kolegami, którzy zakładali i od początku tworzyli zręby naszego Związku – zarówno na szczeblu centralnym jak i na poziomie okręgów.

Jubileuszowy zjazd zaszczycili również swoją obecnością zaproszeni goście prof. Paweł Soroka – koordynator Polskiego Lobby Przemysłowego i Pan Andrzej Radzikowski – wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.

Zaproszeni Goście przypomnieli wkład ZZIT na kształtowanie ruchu związkowego w Polsce. Podziękowali również władzom związku za widoczny i ważny wkład nad tworzeniem prawa pracy i za sukcesy w obronie praw pracowników naszego kraju.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie zasłużonym członkom Związku okolicznościowych statuetek za długoletnią związkową działalność oraz Srebrnych i Złotych Odznak Honorowych ZZIT – zasłużonym członkom Związku.

Okolicznościowy Zjazd był również okazją do przypomnienia historii powstania naszego Związku, przedstawienia jego dotychczasowych osiągnięć oraz planów na przyszłość.

Dzięki ciekawym prezentacjom mogliśmy również zobaczyć jak działają nasze organizacje na poziomie okręgów.

Zjazd zakończył się imprezą integracyjną i niespodzianką w postaci tortu na 30-lecie powstania ZZIT – ufundowanego przez właścicielkę obiektu Stasinda – gdzie od lat nasz Związek ma przyjemność gościć na jubileuszowych zjazdach, integracjach i wycieczkach.

Podziękowania dla przew. P. Sadowskiego od wiceprzew. OPZZ Andrzeja Radzikowskiego
Okolicznościowe przemówienie prof. Pawła Soroki
Wyróżnieni członkowie Związku
Jubileuszowy tort – ufundowany przez właścicielkę Stasindy