Jerzy Wysokiński – UTMB 2017

Na początku września członek naszego związku z Okręgu Lubelskiego Jurek Wysokiński ukończył prestiżowy wyścig Ultra Trail du Mont Blanc (UTMB). To wielki sukces tak więc bardzo dumni przedstawiamy poniżej krótką przesłaną do nas przez Jurka notatkę z tych zawodów:

„Hej, Dla tych którzy „funkcjonują” na portalach społecznościowych nie będzie to nowość ale chciałbym do Was wszystkich napisać parę słów i dołączyć kilka fotek o moim starcie w Alpach.
Ultra-Trail du Mont-Blanc – UTMB czyli 171 km i 10 000 m wzniesienia w pionie. Duży dystans, olbrzymia suma podbiegów i trudny teren, który należy pokonać niezależnie od warunków pogodowych, za dnia i w nocy, sprawiają, że do startu w UTMB dopuszczani są wyłącznie najlepsi biegacze świata. Warunki pogodowe podczas trwania całego festiwalu nie były łaskawe dla zawodników. Temperatury niższe niż zazwyczaj o tej porze roku, mgły i deszcze, silny wiatr a także opady mokrego, ciężkiego śniegu w wyższych partiach utrudniały rywalizację.
Wystartowało ponad 2500 biegaczy z całego świata, którzy dostali się na listy startowe w wyniku losowania. Już samo ukończenie zawodów było wielkim sukcesem. Świadczy o tym ilość biegaczy, którzy zawodów nie ukończyli – prawie 860 osób.
Wystartowaliśmy we Francji w Chamonix 1 września i tam również była meta, gdzie dobiegliśmy 3 września. Łącznie wyścig przebiegał przez trzy kraje: Francję, Włochy i Szwajcarię.
Uplasowałem się na 1323 pozycji, z czasem 43:59.39.
Z naszej ośmioosobowej grupy (Orange i osoby zaprzyjaźnione) ukończyło bieg pięciu kolegów. Trzech zrezygnowało po pokonaniu ponad 100 km. Udział w tych zawodach i start w głównym biegu to było moje marzenie od prawie 3 lat. A pokonanie w dobrej formie dystansu prawie 170 km pokazało, że mimo „słusznego” wieku to biegowo mogę coś jeszcze dokonać” – Jerzy Wysokiński.