Podziękowania dla odchodzącego wieloletniego prezesa

20 stycznia decyzją Rady Nadzorczej Spółki zmieniono Prezesa w „PZL- Świdnik” S.A.
Na miejsce Mieczysława Majewskiego, który kierował nieprzerwanie firmą przez ponad 24 lat został mianowany Pan Krzysztof Krystowski. Dotychczasowy Prezes Mieczysław Majewski nie odchodzi z firmy, mianowano go wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej oraz będzie dalej pracował dla dobra  koncernu AgustaWestland.

Wg przekazywanych w mediach informacji nowy szef „PZL-Świdnik” jest jednym z najbardziej doświadczonych menadżerów w polskim przemyśle obronnym i lotniczym. Ukończył Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu, Polish Open University i Oxford Brookes University (MBA) oraz studia doktoranckie w stołecznej SGH. Był m.in. prezesem Zarządu Grupy Bumar i Polskiego Holdingu Obronnego, prezesem Avio Polska – i menadżerem Grupy Avio – globalnej firmy przemysłu lotniczego. Zasiadał również w fotelu wiceministra gospodarki. Życzymy nowemu Prezesowi aby jego oczekiwania i plany  wobec Spółki i jej załogi spełniły się, a wszystkie zadania były realizowane w terminie, bo ich realizacja to sukces nas wszystkich.

Jako Związek Zawodowy Inżynierów i Techników składamy podziękowanie Panu Prezesowi Mieczysławowi Majewskiemu za długoletnią pracę dla dobra kierowanego przez siebie zakładu, „przeprowadzenie” go przez zawirowania transformacji gospodarczych  od zakładu państwowego poprzez spółkę akcyjną aż do własności prywatnej. Dziękujemy w szczególności za owocną współpracę ze związkami zawodowymi dzięki. Życzymy Panu Prezesowi samych sukcesów w realizacji nowo powierzonych zadań”.

krystowskimajewski