Tadeusz Chwałka nie żyje

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi i Przyjaciela, Przewodniczącego Forum Związków Zawodowych TADEUSZA CHWAŁKI.

_zalobnaTadeusz Chwałka zginął śmiercią tragiczną w wypadku samochodowym w dniu 11 listopada 2015 roku wracając z Warszawy z obchodów Święta Niepodległości u Prezydenta RP.  Do samego końca wykonywał swoje obowiązki. Tadeusz był niestrudzonym propagatorem idei dialogu społecznego, równości i sprawiedliwości społecznej, skutecznie walczył o prawa pracownicze. Miał 62 lata.

Tadeusz Chwałka, zawodowo był związany ze Śląskiem, Bydgoszczą i Warszawą. Przepracował w dozorze w dziale mechanicznym ponad 32 lata. Bardzo aktywnie działał społecznie. Był jednym ze współzałożycieli Porozumienia Związków Zawodowych „KADRA” w 1989 roku oraz Forum Związków Zawodowych w 2001 roku. W latach 1998 – 2006 był Przewodniczącym Związku Zawodowego Kadra przy KWK „Jankowice”.

W latach 2002-2010 pełnił funkcję Wiceprzewodniczącego FZZ, a od roku 2010 Przewodniczącego FZZ. Począwszy od 2003 roku zasiadał w Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Był ekspertem w sprawach dotyczących zatrudnienia, rynku pracy i ubezpieczeń społecznych. Był mediatorem przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej oraz zasiadał przez wiele lat jako przedstawiciel strony pracowników w Radzie Nadzorczej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

19 października 2015 roku Prezydent RP Andrzej Duda powołał kol. Tadeusza Chwałkę na członka Rady Dialogu Społecznego.

Rodzinie, współpracownikom i członkom Forum Związków Zawodowych składamy wyrazy głębokiego współczucia. Tadeusz Chwałka na zawsze pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Zarząd Krajowy
Związku Zawodowego Inżynierów i Techników.

Tadeusz_Chwałka_2