PGZ ma trzech nowych członków zarządu

Krzysztof Trofiniak, Dariusz Sokólski oraz Tomasz Nita zostali powołani w skład zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Nowi członkowie zarządu obejmą obowiązki od 15 grudnia 2014 r.

– To dobrze że zarząd PGZ będzie działał w komplecie. W jego składzie znaleźli się doskonali fachowcy, którzy wcześniej dobrze zarządzali spółkami obecnie tworzącymi PGZ. W ciągu półtora roku od ogłoszenia konsolidacji branży zbrojeniowej wokół PGZ przeprowadziliśmy skomplikowany proces, konsolidując 26 podmiotów, w tym 8 grup kapitałowych z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore, nieruchomości i nowych technologii, z rocznymi obrotami sięgającymi 5 mld zł oraz prawie 19 tysiącami pracowników. Takie próby były podejmowane przez ponad dziesięć lat i nie udawało się ich doprowadzić do końca – powiedział Zdzislaw Gawlik, sekretarz stanu w MSP.

krzysztof_trofiniak_Krzysztof Trofiniak
, dotychczasowy prezes Huty Stalowa Wola, w PGZ będzie odpowiedzialny za handel i marketing. Funkcję prezesa HSW S.A. pełni od 30 czerwca 2008 roku, a z firmą związany jest od 25 lat., wcześniej był jej dyrektorem handlowym, kierownikiem biura konstrukcyjnego, konstruktorem. Huta Stalowa Wola pod rządami K. Trofiniaka stała się  niekwestionowanym liderem polskiej zbrojeniówki. To w Stalowej Woli powstaje największa liczba nowoczesnych konstrukcji uzbrojenia artyleryjskiego.

dariusz_sokolskiDariusz Sokólski, dotychczasowy prezes Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy, jako członek zarządu PGZ będzie odpowiedzialny za rozwój spółki. Z WZL nr 2 był związany od 1999 roku. Wcześniej jako kierownik sekcji, w latach 2004-2013 jako główny technolog, a w 2013 roku został powołany na stanowisko prezesa.

tomasz_nita

Tomasz Nita, dotychczasowy prezes Fabryki Broni Łucznik-Radom, w PGZ będzie odpowiadał za sprawy produkcyjne. Prezesem fabryki został w 2007 roku. W latach 2003-2007 był kierownikiem kontrolingu w spółce Bumar. Jest też członkiem rady nadzorczej Energia Euro Park. W latach 2007-2008 był członkiem rady nadzorczej Bumar  Łabędy.

 

W skład PGZ wchodzi 30 spółek (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5 mld zł. Zatrudnia ponad 16 tys. pracowników. Oficjalna inauguracja działalności spółki odbyła się 2 września br. podczas MSPO w Kielcach.